לדף הבית

שטיין גילה
Stein Gila


תקציר ביוגרפי

גילה שטיין ילידת ישראל.בצעירותה עסקה בעיצוב אפנה וטקסטיל בד בבד עם לימודי פיסול ורישום במכון אבני שבתל אביב . במהלך השנים התמקדה כל כולה באמנות ובמיוחד בפיסול.פיתחה שפה פיסולית משלה והחלה להציג את עבודותיה בגלריות בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ וברחבי העולם.
פסלה "יונת השלום"כלול באוסף הנשיאים בבית הלבן, הפסל "תפילה לשלום" מוצב בכניסה לפנטגון בוושינגטון, הפסל "מתנשקים" נמצא ברשותה של מלכת ספרד, הפסל "אדם וחווה" שגובהו כשלושה מטרים ,מוצב בגן הפסלים שבמוזיאון יד לבנים שבהרצליה וחמישה פסלים "שלוש חברות" המשמשים גם כספסלי אבן, נטועים בגן הפסלים שבחולון ופסל נוסף מוצב בגן סניור שבכפר שמריהו. דרכה האמנותית של גילה מתאפיינת בחיפוש מתמיד אחר ערוצי התבטאות חדשים. לפני כעשר שנים החלה ללמוד את אמנות הצילום ומצאה במדיה זו דרך חדשה לביטוי יצירתי ולעיסוק בחמרי החיים. העובדה שבדרך כלל היא יוצרת בתלת מיימד, אפשרה לגילה להפוך את אמנות הצילום שנהנ ביסודה דו- מימדית, לחוויה תלת מימדית , וזאת באמצעות הנצחה של השתקפויות או של אובייקטים בתוך אובייקטים.
גילה השתתפה בתערוכות יחיד בגלריות בארץ- בתל אביב , בירושלים ובאילת, ומחוץ למדינה- בפריז , בלונדון, באיסטנבול ובאנקרה. כמו כן השתתפה בתערוכות קבוצתיות ברחבי ארהב- ניו יורק, דטרוייט, מיאמי. בקראקס  שבוונצואלה וב- גהנט שבבלגיה. בנוסף לתערוכות הפיסול הציגה תערוכות יחיד בצילום בארץ ובפריז.
מצורף סרטון שצילם ג’קי אלאלוף וערכה אביבה דובסקי על עבודותי:
לסרטון לחץ כאן

אמן על עצמו

את הצורך וההנאה  ממגע בחומר ויצירה של יש מאין, גיליתי כבר בשנות ילדותי המוקדמות ומאז לא הפסקתי לגלות עוד ועוד תחומים בהם יכולתי ליצור ולבוא לידי ביטוי אמנותי. בתחום הפיסול אני עוסקת בחמקים שונים. יוצרת בגבס, בבטון, בחמר, בשעווה, בפוליאסטר, בברונזה באלומיניום ובברזל.מזה כמה שנים אני מצלמת ומשלבת צילומים עם חמרים ואלמנטים פיסוליים. כמו כן מבטאת את עצמי בכתיבת סיפורים קצרים,ולקינוח כשרוצה להרגע, מבשלת ויוצרת מאכלים ומתכונים חדשים מכוח הדימיון והיצירה .
הופעתי בתערוכות מסביב לכדור הארץ ופסלי נמצאים באוספים מכובדים בארץ ובעולם .
ראיון בתוכנית המקצוענים בערוץ 10
מאגר האתר: 11,240 אמנים. 6,837 תערוכות. 911 מקומות תצוגה. 278 מאמרים. 53,328 תצלומים.